Hakkımızda

TACİROĞLU & PEYSAN

1936 Yılından bu yana süt ürünleri ve özellikle peynir çeşitleri üretiminde önder olan firmamız, 1963 yılında peynir üretimini ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan bir sanayi haline getirmeyi amaçlamış ve bu yolda ciddi yatırımlar yaparak Türkiye’de  ilk kez

Türk tüketicisine ambalajlı peyniri sunarak yeni bir çağ yaratmıştır.

Grubumuz Tradisyonel(Geleneksel) üretim tarzını benimseyerek ürettiği ambalajlı ürünleri Türk tüketicisine sunarak marka bilincini ön plana çıkarmış güçlü ve güvenilir TACİROĞLU & PEYSAN marka bilincinin oluşmasını sağlamıştır.

Yine aynı amaçlar doğrultusunda 1979 yılında standart kalitede fabrikasyon üretim olan Peysan markasını yaratarak ve Peysan Gıda San. A.Ş. Firmasını kurarak süt ürünleri piyasasında öncü olmaya devam etmiş, Türkiye’de yeni bir sanayi kolu yaratmış ve ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

                                                  

Bütün bu tradisyonel peynir üretiminin yanı sıra Türkiye ‘de ilk kez 1987 yılında yurt dışından uzmanlar getirterek deneme üretimlerini gerçekleştirdiği, Ortadoğu pazarında beğenilen peynir çeşitlerinden olan Jadel peynirini üretim gamına eklemiştir. Ancak henüz markasız üretimlerin çok yaygın olması nedeni ile bu ürün hemen taklit edilmiş ve pazarlarda örgü peyniri adı altında büyük markalarda ambalajsız olarak satılmaya başlanmıştır.

Peysan;1984 Yılında bu tip peynirlerin anavatanı olan Fransız Fromageries Bel firmasının Türkiye distiribitörlüğünü alarak Fransız’ların LA VACHE QUİ RİT (GÜLEN İNEK) Markalı ürünlerini ithal etmiş, kendi satış ağı ile tüm Türkiye’ye dağıtımını yaparak Türk tüketicisinin beğenisine sunmuş ilk Türk firmasıdır. Devamında Fransız Besnier Lactacis firmasının da distiribitörlüğünü alarak PRESEDENT Markalı peynir ve tereyağlarını ithal etmiştir.

Peysan, bu faaliyetleri ile yurtdışında Türkiye’ ye dikkat çekmiş ve bir Pazar oluşmasına sebep olarak Türk ekonomisine katma değer sağlamaya devam etmiştir. Buna bağlı olarak da Dünyada Avrupa tipi peynirler olarak bilinen Emmantel, Gouda, Edam, Camambert, Brie Madrigal, Rokfor(Küflü Peynir) gibi peynirler ile taze pastörize peynirlere, dilimli ve üçgen peynir çeşitlerine ve çeşitli tat ve ambalajlardaki tereyağlarına Türk sofralarında yer açmıştır.

İlk defa Danimarka’da, Peysan çiftlik adı altında ULTRA FİLİTRASYON PEYNİR ürettiren, ve yine UNCLE BEN’S prinçlerinin ithalatını yaparak bu markayı Türkiye’ ye lanse eden ilk Türk firmasıdır.

Ülkemizdeki süt ürünleri ve peynir sektöründe TACİROĞLU & PEYSAN markaları ile tüm yeniliklere öncü olmuş ve hep ilkleri yapmayı başarmış firmamız; üretimlerini, Edirne’deki 30.000m  lik alan üzerinde kurulu modern üretim tesislerinde ve laboratuvarında, ürünlerin niteliğine göre İnek, Koyun ve Keçi sütleri kullanılarak tamamen naturel olarak ve üretiminin her aşaması deneyimli mühendisler ve teknik personellerin denetiminde gerçekleştirilmektedir.

 

Tesisimiz, BRC FOOD – FSSC gibi gıda güvenliği belgelerine ve helal gıda belgesine sahip olması nedeni ile sürekli olarak yurtdışı denetim firmaları ve Tübitak, TSE gibi Türk denetim kuruluşları tarafından denetlenmektedir.

Ürünlerimiz ağırlıklı olarak PEYSAN & TACİROĞLU markaları ile satışa sunulmakta olup, ürün çeşitlerimiz; Beyaz Peynir – Keçi Peyniri  ve Çeşitleri – Taze Kaşar Peyniri – Eski Kaşar Peyniri –  Dil Peyniri – Jadel (Örgü) Peyniri – Tulum Peyniri ve Çeşitleri – Kaşkaval Peyniri – Krem Peynir – Labne Peyniri – Lor Peyniri – Sürülebilir Peynirler – Çeçil Peyniri – Sepet Peyniri – Tereyağı – Mozzarella – Peynir Helvası – Donmuş ürün çeşitleridir.

 

Grubumuz,  PEYSAN & TACİROĞLU markalarının yanı sıra, markalaşmaya verdiği önem doğrultusunda 1977 yılından başlamak üzere tescilini yaptırdığı, Sele - Mayıs - Şef – Kaşkaval – Ekonom – Binboğa – BTH – Siyah İnci – Sarıkız – Kral – Ali Babanın Çiftliği gibi 40’a yakın marka tescil belgesine ve patentlere sahiptir. Geleneksel lezzeti, kalitesi ile ve tamamen hijyenik koşullarda ürettiğimiz ürünlerimiz, ülke genelinde öğütlenmiş satış ve pazarlama ağlarımız ile tüketicinin beğenisine sunulmaktadır.

 

TACİROĞLU & PEYSAN; Sosyal sorumlulıuk projeleri kapsamında; Özellikle üniversiteli gençlerimize okurken, okuduklarını uygulayabilme ve iş olanağı bulma konusunda Türkiye’nin sayılı üniversiteleri ile (Boğaziçi – İstanbul – Bahçeşehir – İtü – Odtü – Bahçeşehir Üniversiteleri) İş birliği yapmaktadır.

 

1936 Yılından bu yana her koşulda ayakta kalmayı, PEYSAN & TACİROĞLU Markalarını güvenilir kılmayı başarmamızın sırları ise;

 

-   İşimizi her zaman, her şartta çok severek ve saygı duyarak yaptık.

-   Tüketicilerimizin sağlığına ve hijyenine her zaman çok önem verdik.

-   Sorumluluğumuzun bilincinde olarak her zaman teknolojik yeniliklere açık olduk ve kendimizi yeniledik.

-   İnsana ve doğaya saygılıyız.

-   Tüm öneri ve eleştirileri her zaman saygı ile dinledik ve inceledik.

 

Yolumuza; İlk günkü heyecanımız ile, tüm teknolojik yenilikleri takip ederek, uygulayarak, tüketicilerimize yeni çeşitler ve tatlar sunmak için kendimizi geliştirerek ve bu konuda yeni yatırımlar yapıp gençlere yeni istihdam alanları yaratarak devam ediyoruz.

 

 

E-Bülten Abone Ol

Fırsatlar, Yeni gelenler ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen üye olun!

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı